Bezpečnost aut na plyn
Už nemusíte dále hledat. Informace na téma 'Bezpečnost aut na plyn' jsou zde prezentovány ve zkráceném výběru. Je poměrně obtížné se orientovat ve velikém množství informací, které se dají nalézt na internetu, proto jsme zde připravili výběr z nalezených webových stránek. Uvedeny jsou zde jen odkazy na ty informace, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohly být užitečné. Uvádíme krátké citace (maximálně 7 vět) z každé námi vybrané stránky aby jste si udělali základní přehled o obsahu odkazovaných stránek. Pokud vás informace zaujmou, následujte odkazy na kompletní informace na příslušných webových stránkách. Doufáme, že vám zde publikované linky a citace pomohou nalézt hledané informace.
Pokud víte o dalších užitečných stránkách, které by bylo vhodné do našeho výběru doplnit, neváhejte využít níže uvedeného formuláže pro přidání odkazů. Pomůžete tak zkvalitnit tyto stránky pro další návštěvníky. Všechny přidané odkazy a texty ještě před jejich publikováním kontrolují administrátoři webu aby se zabránilo zveřejnění nekvalitních a 'off-topic' odkazů.
V následujícím přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé citace z odkazovaných stránek - pro smysluplné a kompletní informace přejděte na odkazované stránky.
Ukázka se stránky:
Jsou auta na zemní plyn bezpečná?
Použití stlačeného plynu k pohonu automobilů, tehdy ještě svítiplynu, má své počátky kolem roku 1930 ve Francii. Brzy se však rozšířilo do dalších evropských zemí. V českých zemích začalo využívání plynu v dopravě v roce 1936. Konkrétně se jednalo o používání stlačeného svítiplynu k pohonu automobilů, autobusů a traktorů. Vítkovické železárny jako první vyráběly kompresní tankovací stanice a provozovaly na svítiplyn vlastní nákladní vozy. Zemní plyn jako pohonná hmota se začal v České republice uplatňovat od roku 1981, kdy byla provedena první přestavba vozidla na zemní plyn. Tlakové nádoby procházejí řadou zkoušek mnohem přísnějších ve srovnání se zkouškami nádrží kapalných paliv... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Výborná bezpečnost vozidel s plynovým pohonem LPG / CNG
Někteří řidiči odmítají přestavbu svého vozidla na LPG z obavy o svoji bezpečnost. – Krátce řečeno: Pocit, že v kufru vozí nádrž plnou výbušného plynu, může být pro některé lidi poněkud stresující. Strach však není na místě. Jestliže jste přestavbu vozidla svěřili do rukou odborné dílně a dodržujete pravidelné kontroly (viz dále), strach mít nemusíte. Nádrž umístěná v autě obsahuje bezpečnostní prvky, díky nimž je riziko případného výbuchu opravdu minimální. Seriózním dokladem bezpečnosti automobilů s plynovým rozvodem jsou statistiky nehodovosti, které vysokou bezpečnost aut s pohonem na plyn každoročně potvrzují. Informace o povinném označování vozidel s pohonem na LPG / CNG najdete v samostatném článku Označení vozidel poháněných plynem... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jsou auta na zemní plyn bezpečná?
Plynové nádrže jsou umístěny na spodku vozidla a kryty plechovým krytem. Každá tlaková láhev je osazena tzv. bezpečnostním ventilem. Jeho základní funkcí je za jakýchkoliv provozních podmínek, i včetně těžké havárie automobilu, zabránit úniku zemního plynu z nádrží, a nevytvářet tak v okolí automobilu výbušné prostředí. To však neplatí pro případ požáru, kdy je naopak nutné plyn z nádrže řízeným způsobem odpustit. Bezpečnostní ventil se skládá z několika ventilů a pojistek. Ruční uzávěr slouží pro manuální uzavření tlakové nádoby, např... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jsou auta na zemní plyn bezpečná?
Na světě dnes jezdí více než 11,1 milionů těchto vozidel v 77 zemích. Důraz na bezpečí Vzhledem ke stále se rozšiřujícímu světovému počtu CNG automobilů byla věnována značná pozornost i technickému vývoji bezpečnostních komponentů a prvků. Na tankovacím otvoru je zpětný ventil, který zamezí úniku plynu přes tankovací prostor. Vysokotlaká potrubí a plynové nádrže jsou z ušlechtilé bezešvé ocele. Plynové nádrže jsou silnostěnné tlakové lahve (zemní plyn je v nich stlačen na tlak 200 barů), které jsou bezpečnější než tenkostěnné nádrže na kapalné pohonné hmoty. Tlakové nádoby procházejí řadou zkoušek mnohem přísnějších ve srovnání se zkouškami nádrží kapalných paliv. Hlavně se zkouší odolnost proti nárazu, požáru a zvýšení tlaku... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Zemní plyn lze do aut tankovat i doma
Tankování doma přináší výhody. Plnicí zařízení typu A lze umístit ve vnitřním prostoru, např. v garáži pouze na základě zpracované odborné expertizy. Minimální požární technická opatření pro případ vnitřní instalace plnicího zařízení typu A jsou: dveře, vrata místnosti musí vést do volného prostoru, musí být uzamykatelné, ručně otevíratelné směrem ven a zajistitelné v otevřené poloze; místnost musí být dostatečně větrána, místnost bude vybavena plynovou detekcí dle TDG 982 01. U venku umístěných plnicích zařízení provedení přístřešků pro zařízení nesmí umožňovat kumulaci uniklého zemního plynu. Plnicí zařízení se nesmí umísťovat v prostorech hromadných (podzemních i nadzemních) garáží určených pro veřejné užívání. Jednotlivé části plnicího zařízení musí být chráněny proti nebezpečí mechanického poškození spojeného s provozem motorových vozidel, nebo musí být chráněno před tímto poškozením vhodnými mechanickými prostředky... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Bezpečnost LPG - LPG Přestavby
Bezpečnost LPG, máte strach jezdit na plyn? systém má mít každý rok revizi (kontrola těsnosti) nádrž se plní pouze na 80% kapalným LPG. 20% zůstává jako plynový polštář nádrž neexploduje ani při vhození do ohně nádrž je vyrobena z oceli, sváry jsou provedeny kvalitní technologií nádrž je zkoušena tlak. zkouškou při 67 bar. (tlak při čerpání LPG je 10 bar) bezpečností ventily (multiventil) hlídají tlak plynu při náhlém zvýšení tlaku (oheň, náraz) multiventil upustí plyn (zamezí výbuchu) při protržení vedení (zvýšený průtok plynu) ventil uzavře nádrž při zastavení motoru ( vypnutí klíčkem nebo při dopravní nehodě),dojde ihned k zavření nádrže LPG pomocí elektroventilu,který je namontován přímo na nádrži... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Auta na plyn už budou moci do podzemních garáží
Auta na plynový pohon budou moci nově možná už od poloviny příštího roku parkovat ve veřejných podzemních garážích, které jsou součástí například obchodních center, kulturních zařízení nebo sportovních hal. Tuto možnost jim má dát připravovaná změna vyhlášky o požární bezpečnosti staveb z roku 2008, kterou nyní chystá Generální ředitelství hasičského záchranného sboru. Až dosud řidiči nemohli podle jiné vyhlášky ministerstva dopravy ve veřejných podzemních parkovištích svá auta nechat, což je dle autorů návrhu diskriminační. Přitom počet aut s plynovým pohonem rok od roku narůstá... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ve výše uvedeném přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé úryvky a citace z odkazovaných stránek a ne kompletní a souvislý text. Jsou to často pouze věty vytržené z kontextu pro vytvoření představy o obsahu stránky. Pro zobrazení kompletní informace následuj příslušný odkaz pod textem.
|
Vyhledání dalších informací:
Zde můžete vložit návrh na zařazení nového odkazu:
|
|