Dřevokazné houby
Už nemusíte dále hledat. Informace na téma 'Dřevokazné houby' jsou zde prezentovány ve zkráceném výběru. Je poměrně obtížné se orientovat ve velikém množství informací, které se dají nalézt na internetu, proto jsme zde připravili výběr z nalezených webových stránek. Uvedeny jsou zde jen odkazy na ty informace, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohly být užitečné. Uvádíme krátké citace (maximálně 7 vět) z každé námi vybrané stránky aby jste si udělali základní přehled o obsahu odkazovaných stránek. Pokud vás informace zaujmou, následujte odkazy na kompletní informace na příslušných webových stránkách. Doufáme, že vám zde publikované linky a citace pomohou nalézt hledané informace.
Pokud víte o dalších užitečných stránkách, které by bylo vhodné do našeho výběru doplnit, neváhejte využít níže uvedeného formuláže pro přidání odkazů. Pomůžete tak zkvalitnit tyto stránky pro další návštěvníky. Všechny přidané odkazy a texty ještě před jejich publikováním kontrolují administrátoři webu aby se zabránilo zveřejnění nekvalitních a 'off-topic' odkazů.
V následujícím přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé citace z odkazovaných stránek - pro smysluplné a kompletní informace přejděte na odkazované stránky.
Ukázka se stránky:
Dřevokazné houby - Wikipedie
Dřevokazné houby je skupina hub, která z hlediska člověka škodí v přírodě, lesích, v lidských sídlech parazitováním na živém i mrtvém dřevě. Nejvíce zástupců pochází z chorošovitých a nelupenatých hub, ale zástupce mají i lupenaté. Dřevokazné houby způsobují mnoho chorob dřeva, například takzvanou bílou a hnědou hnilobu a mnoho dalších. Většina druhů je nejedlých, ale jsou mezi nimi i jedlé a chutné druhy, například sírovec žlutooranžový, různé druhy hlív nebo václavka smrková, která je naproti tomu považována za nebezpečného škůdce lesů. V lidských sídlech škodí dřevomorka domácí... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Pracoviště dřevokazných hub a škůdců
Mezi nimi jsem vybral jeden, který je společný všem nešťastníkům, kteří už mají za sebou trápení s výskytem dřevokazných škůdců (nejčastěji hub), nebo je případně tato zapeklitá zkušenost v jejich bytě či na víkendové chalupě v budoucnu někdy potká. V každém takovém případě vždy platí rada, že věci je třeba se zodpovědně věnovat a vyřešit ji opravdu beze zbytku. Z došlého dotazu k uvedenému snímku: Prosím sdělte mi laskavě, zda se jedná o dřevomorku. Děkuji moc, je to nová podlaha, možná to bylo v prknech. My jsme to mezitím vyřízli, vystříkali savem proti plísni a přípravkem proti dřevomorce, teď je klid. To, že dřevomorka nasadí plodnice, bývá už jen důsledkem předchozí, tedy již existující, masivní kolonizace dřevní hmoty prorůstajícím myceliem houby. Aby v uvedeném případě za nějaký čas nevzala za své celá dřevěná podlaha i s nábytkem... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Dřevokazné houby
Dřevokazné houby Dřevokazné houby jsou nejčastějšími škůdci dřeva. Jejich spóry rostou při optimální vlhkosti a teplotě na vhodném substrátu, dřevě nebo jiném organickém materiálu a svými hyfami ho prorůstají. Houby urychlují rozklad makromolekul dřeva, pomocí svých enzymů. Zhuštěním nebo přestavbou hyf vytvářejí plodnice, na kterých vznikají spóry. Riziko napadení dřeva houbami se zvětšuje, když je vlhkost dřeva dlouhodobě nad 20%. Řada dřevokazných hub se specializuje na určité druhy dřeva. Nejvíce rozrušují bělové dřevo... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Dřevokazné houby
Pokud se v místech buď růstu dřeva nebo tam, kde je dřevo zabudováno, vytvoří vhodné podmínky pro aktivní působení dřevokazů, tak je dřevo napadeno a ztrácí své původní vlastnosti. Škůdci způsobí změny ve vzhledu a v mechanicko-fyzikálních vlastnostech. Ve volné přírodě bývá aktivita především dřevokazných hub chápána jako součást přirozeného koloběhu vzniku nových dřevin a odstranění těch starých. U dřeva vestavěného je jeho napadení a procesy s tím spojené svým rozsahem přímo úměrné míře a kvalitě jeho ošetření. Houby způsobují rozklad dřeva a negativně působí na jeho pevnost. Podle jejich působení na dřevo rozeznáváme houby celulózovorní a lignivorní. Jak názvy napovídají, oba druhy hub likvidují ve dřevě jinou složku... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Impregnace dřeva a chemická ochrana, dřevomorka, tesařík
Poradenství při koupi staršího domu prohlídka stavu krovu - napadení dřevokazným hmyzem, plísně atd. Odborně posoudíme Vaši budoucí investici. Chemické ošetření bednění a krovů u straších staveb proti dřevokaznému hmyzu a houbám. Nejlepším řešením prevence, tzn. provést ochranné nástřiky nových krovů a tím zabránit budoucímu napadení dřevokazným hmyzem a houbami. Ochranné nástřiky od nás vydrží chránit ošetřené dřevo až 10 let. Likvidace plísní a dřevokazných hub... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Likvidace dřevokazného hmyzu a dřevokazných hub
Některé druhy napadají čerstvé dřevo, jiné zase zpracované dřevo. Hmyz napadající čerstvé dřevo potřebuje jako podmínku pro svůj vývoj vysokou vlhkost dřeva, proto napadá stromy a vytěžené dřevo a nikoliv dřevo částečně vyschlé, již zpracované, například krovy domů. Dřevokazný hmyz potřebuje ke svým životním podmínkám kůru a lýko na dřevě. Nejčastějšími škůdci dřeva, jsou právě dřevokazné houby, vytvářejí se při optimální vlhkosti, přímo na dřevě nebo na jiném, jemu podobném organickém materiálu, kterým prorůstají. Vylučují vodorozpustné enzymy, které zapříčiňují rozklad dřeva. Po určité době vytvářejí plodnici, na které vznikají nebezpečné spóry. Nejdůležitější podmínkou pro růst dřevokazných hub je zvýšená vlhkost substrátu - dřeva... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Sanako - dřevokazné houby, plíseň, dřevomorka
Pro dřevo zabudované ve vlhkém zdivu představují největší nebezpečí dřevokazné houby. Odbourávají buď celulózu a dřevo postupně hnědne a kostkovitě se rozpadá, nebo lignin - pak materiál naopak zesvětlí, změkne a drobí se. Typickým znakem hub a plísní je mycelium, vatovité pletivo vytvořené z buněčných vláken, které prorůstá dřevěnou hmotou, nebo ulpívá na jejím povrchu. Mezi nejčastější houby patří dřevomorka domácí, která dokáže zničit celé trámové konstrukce, ale i látky a plátna obrazů, koniofora sklepní (sklepní plíseň), trámovka, čechratka aj. Jedním z nejnápadnějších projevů některých druhů hub je modrání dřeva: houby nepůsobí hnilobu, ale vybarví část buněk dřevěné hmoty. Další skupinou hub napadajících dřevo jsou plísně projevující se barevnými skvrnami a zatuchlým zápachem patrným zvláště při vstupu do napadené místnosti z venkovního prostoru. Dřevomorka domácí - Serpula lacrymans Zdaleka nejnebezpečnější tuzemskou dřevokaznou houbou je dřevomorka domácí (Serpula lacrymans)... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ukázka se stránky:
Dřevokazné houby a plísně
Nejzávažnějším zástupcem této kategorie je bezesporu Dřevomorka domácí. Jak už sám název napovídá, výskyt tohoto druhu v domě je skutečnou morovou ranou. Dřevo bývá okrově až hnědě zbarvené a rozkládá se v pozdějším stadiu na poněkud menší kostkovitou strukturu než je tomu při napadení Dřevomorkou. Trámovka plotní se vyskytuje zejména na dřevě ve venkovních podmínkách, kam zatéká. Plodnice připomínají "choroš", střídají se zde barevné pruhy hnědé, hnědočervené až do oranžova, jak plodnice narůstá. Uvnitř je dřevo úplně ztrouchnivělé, zvenku téměř beze změn. Dalšími dřevokaznými houbami, především ve vlhkém dřevě, mohou být Pornatec růžový, Houževnatec šupinatý, Pornatka Vaillantova atd... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ve výše uvedeném přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé úryvky a citace z odkazovaných stránek a ne kompletní a souvislý text. Jsou to často pouze věty vytržené z kontextu pro vytvoření představy o obsahu stránky. Pro zobrazení kompletní informace následuj příslušný odkaz pod textem.
|
Vyhledání dalších informací:
Zde můžete vložit návrh na zařazení nového odkazu:
|
|