Jak se zbavit vos
Už nemusíte dále hledat. Informace na téma 'Jak se zbavit vos' jsou zde prezentovány ve zkráceném výběru. Je poměrně obtížné se orientovat ve velikém množství informací, které se dají nalézt na internetu, proto jsme zde připravili výběr z nalezených webových stránek. Uvedeny jsou zde jen odkazy na ty informace, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohly být užitečné. Uvádíme krátké citace (maximálně 7 vět) z každé námi vybrané stránky aby jste si udělali základní přehled o obsahu odkazovaných stránek. Pokud vás informace zaujmou, následujte odkazy na kompletní informace na příslušných webových stránkách. Doufáme, že vám zde publikované linky a citace pomohou nalézt hledané informace.
Pokud víte o dalších užitečných stránkách, které by bylo vhodné do našeho výběru doplnit, neváhejte využít níže uvedeného formuláže pro přidání odkazů. Pomůžete tak zkvalitnit tyto stránky pro další návštěvníky. Všechny přidané odkazy a texty ještě před jejich publikováním kontrolují administrátoři webu aby se zabránilo zveřejnění nekvalitních a 'off-topic' odkazů.
V následujícím přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé citace z odkazovaných stránek - pro smysluplné a kompletní informace přejděte na odkazované stránky.
Ukázka se stránky:
Jak se zbavit vos
Usadily se mi vosy do střechy mezi strop a tašky - asi do zatepleni, páč už tam mezi střechou a stropem nic nemáme. Mně se osvědčil postřik na plazivý hmyz, biolit atd. Ten totiž umí povrchy napajcovat na dobu několika dní. Takže tím biolitem důkladně vystříkám vstup do hnízda, snažím se stříknout co nejhlouběji a tím nejméně na několik dnů vstup zamořím kontaktním jedem. Všechny vosy, co sednou na zamořené místo a jím do hnízda projdou pěšky, uhynou během několika dnů. Nejlepší to je časně ráno, kdy je ještě zima, ale pokud je zaručeně jen jeden vstup, je to možné klidně i přes den, stříkaný proud je chladný a vosy přes něho neprojdou a než se vzpamatují, je čas na ústup. Pokud jsou ty vosy někde v nějaké dutině v baráku, druhá důležitá věc je, že jak jsou spolehlivě zničeny, když už se nejméně týden neukážou, je třeba se do dutiny dostat, hnízdo raději vyhodit a potom utěsnit všechny škvíry, dutinu vyplnit, případně vnitřek dutiny vystříkat nějakým dlouhodobě působícím jedem, třeba přípravkem na ošetření dřeva napadeného dřevokazným hmyzem, tyto přípravky působí roky, pokud to je někde uvnitř... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Sršeň obecná, Vosa obecná | Škůdci
Vosa obecná je nejhojnější evropský druh vosy. Vosy jsou vybaveny silným kusadlem a žihadlem. Vosy škodí především tím, že se živí ovocnou úrodou a tím ji ničí. Vosa je velká 10-19 mm. Vosy žijí ve stavbách, které si budují z papírové hmoty-vyrobené ze starého dřeva. Nemají rády světlo a tak občas hnízdí v zemi. V hnízdě se nachází až 2000 jedinců... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak se zbavit škůdců v domácnosti? - Chovatelka.cz
Jak na vosy a sršně? Pokud chcete likvidovat hnízdo postřikem, poohlédněte po přípravku s podchlazovacím účinkem. Ten okamžitě snižuje pohyblivost hmyzu. Hubení si naplánujte na pozdní večer, kdy je téměř všechen hmyz v klidu uvnitř hnízda. Někdy lidé nastříkají do štěrbin postřik a pak mezeru zaplní izolační pěnou. Vosy ji ale často prokoušou nebo si najdou skulinku ven. Dají se zlikvidovat pomocí vysavače... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak na vosy
Pokud se ve vaší blízkosti zabydlí vosy, určitě se jich budete chtít co nejdříve zbavit. V každém případě si na svoji ochranu vezměte alespoň dlouhý rukáv, kabát a rukavice. Vosy v zemi vypálíte nebo zničíte sprejem. Vosy zabydlené v zemi nejprve můžete zkusit zničit tak, že zalijete vchod vroucí vodou, zasypete pískem či ucpete vlhkým jílem nebo drnem. Další možností je noru zapálit pomocí hořlavých sirných knotů, které koupíte v drogerii. Vhodné je také nastříkat co nejhlouběji do nory a kolem vchodu sprej proti lezoucímu hmyzu, použitý takto razantně bude účinkovat déle. Na trhu jsou i různé insekticidní prášky, postřiky proti vosám či sršňům anebo aerosolové spreje (Biolit, Raid, Rebel a podobně)... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak se šetrně zbavit vosích a sršních hnízd
Vosy na rozdíl od včel v zimě přezimují. Vosí jed, který do vás vpustí svým žihadlem, obsahuje biogenní aminy, aminokyseliny, polipeptydy, enzymy. Tento jed je nebezpečný pouze pro alergiky. Není-li člověk alergik, není tento jed nebezpečný, často stačí studený obklad, octan hlinitý nebo stačí (jako naše babičky) použít plátek cibule. První vosa, která zjistí nebezpečí, uvolní do vzduchu malou část svého jedu a těkavou látku, která funguje jako alarmující feromon. Tato látka dokáže docela rychle přilákat další vosy. Pro vosy jsou feromony důležíté látky pro vzájemnou komunikaci... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Vosy, vosy, sršáně | Výzkumný ústav včelařský v Dole
Stejně jako včely, i vosy a sršni do přírody patří a jsou užiteční. Vosy i sršni, na rozdíl od včel jsou převážně masožraví a živí se hmyzem. Člověka běžně neobtěžují, ale pravda, lezou do jídla a do pití, pletou se a občas dají žihadlo. Hnízdo vos i sršňů je jednoleté. Zakládá ho matka (oplozená samička) na jaře, jedinců přibývá postupně. Na podzim se v hnízdě narodí nová pohlavní generace. Oplozené samičky si jednotlivě najdou úkryty k přezimování a s příchodem zimy se kolonie rozpadá... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Vosolap krok za krokem - lapač vos
Jaká je mentalita vos? Kdy jsou neotravnější? Na co vosy letí a co jim chutná? Nebudeme hubit i užitečné včely? To jsou jen některé z otázek, které padly při konzultaci. Lapač vos je určen k hubení dotírajících vos, které dostavěly svá hnízda a jejich životní pouť se chýlí ke konci. Design vosí hlavy se jen tak nevidí... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ve výše uvedeném přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé úryvky a citace z odkazovaných stránek a ne kompletní a souvislý text. Jsou to často pouze věty vytržené z kontextu pro vytvoření představy o obsahu stránky. Pro zobrazení kompletní informace následuj příslušný odkaz pod textem.
|
Vyhledání dalších informací:
Zde můžete vložit návrh na zařazení nového odkazu:
|
|