Jak rozdělat oheň
Už nemusíte dále hledat. Informace na téma 'Jak rozdělat oheň' jsou zde prezentovány ve zkráceném výběru. Je poměrně obtížné se orientovat ve velikém množství informací, které se dají nalézt na internetu, proto jsme zde připravili výběr z nalezených webových stránek. Uvedeny jsou zde jen odkazy na ty informace, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohly být užitečné. Uvádíme krátké citace (maximálně 7 vět) z každé námi vybrané stránky aby jste si udělali základní přehled o obsahu odkazovaných stránek. Pokud vás informace zaujmou, následujte odkazy na kompletní informace na příslušných webových stránkách. Doufáme, že vám zde publikované linky a citace pomohou nalézt hledané informace.
Pokud víte o dalších užitečných stránkách, které by bylo vhodné do našeho výběru doplnit, neváhejte využít níže uvedeného formuláže pro přidání odkazů. Pomůžete tak zkvalitnit tyto stránky pro další návštěvníky. Všechny přidané odkazy a texty ještě před jejich publikováním kontrolují administrátoři webu aby se zabránilo zveřejnění nekvalitních a 'off-topic' odkazů.
V následujícím přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé citace z odkazovaných stránek - pro smysluplné a kompletní informace přejděte na odkazované stránky.
Ukázka se stránky:
Jak rozdělat oheň třením dřev bez luku
Snad se nikdo z nás nedostane do situace, kdy se octne nahý v divočině, přesto bych se rád podělil o zkušenost se založením ohně co nejprostší metodou. Předem musím odmítnout křesadlo, které pracuje běžně jen s použitím oceli, kterou v přírodní formě nelze nalézt. Existuje snad způsob, jak vykřesat jiskru dvěma kameny, zde jsem však nebyl úspěšný, byť jsem používal specialit jako jsou pazourek v kombinaci s markazitem. Hledal jsem tedy možnosti ve škále metod při kterých dochází k zahřívání třením dvou materiálů. Vzpomenu například ohňový pluh, ohňovou pilu,tření řemínku v rozštípnutém klacku a dosti dobře známé tření dříku otáčením, pomocí luku a tětivy. Poslední metodu jsem již dříve ovládal, přesto jsem se však s ní nespokojil, neboť jsem nikdy nedokázal vyrobit dostatečně na tření odolnou tětivu z rostlinného materiálu. O tom, že lze zhotovit vyhovující tětivu ze zvířecích šlach či kůže, není pochyby... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak (ne)rozdělat oheň třením dřev
Ještě jsem ji ani nedonesl domů a napadlo mne, že by s ní šel rozdělat oheň. Vezmu kus tvrdého dřeva, třeba z dubu, upnu a roztočím proti druhému dřevu to by bylo, aby se z toho nezačalo kouřit. Teď se holky dívejte, jaký jsem borec. Uříznul jsem kus dubového dřívka, upnul do vrtačky místo vrtáku, zapíchnul do zuhelnatělého dřeva, roztočil a začalo se z toho kouřit. A to je asi tak všechno. Zkoušel jsem dub, buk, akát, proti zuhelnatělému dřevu, proti dubu, smrku. Zkoušel jsem tam přikládat vatu, kůru z břízy, chmýří z doutníků a pořád jenom kouř... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak rozdělat oheň
Ohňový pluh je metoda zapalování třením. Rukojetí z tvrdého dřeva třete proti základně z měkkého dřeva. Pro použití této metody, vyřezejte v základním prkénku rovnou rýhu a u rukojeti udělejte tupé, rýhované špičky. Tření rukojetí bude z drážky vytrhávat malé částice dřevěných vláken. Jakmile potom více přitlačíte, dřevěné částice se třením vznítí. Ohňové prkénko. Jeho velikost závisí na vás... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak rozdělat oheň (jiný návod)
Ložiskem je snadno uchopitelný kámen, kus tvrdého dřeva, nebo kosti s mírnou prohlubní na jedné straně. Používá se k udržení vrtáku na místě a k vyvození tlaku na vrták směrem dolů. Vrtákem by měla být tyčka z rovného kořenového tvrdého dřeva o průměru 2 cm a délce 25 cm. Vrchní konec je zakulacený a dolní konec tupý (na vyvození většího tření). Smyčku tětivy obtočte kolem vrtáku a vrták umístěte do vyřezaného důlku v ohňovém prkénku. Ložisko držené v jedné ruce nasaďte na vrták aby se udržel na svém místě. Tlačte na vrták a provádějte pohyb jako při řezání pilou, tam a zpět a tím roztáčíte vrták... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak rozdělat oheň pomocí darů přírody? + VIDEO - Pohora.cz
Snad každý zálesák už někdy zkoušel rozdělat oheň bez pomocí sirek či zapalovače. Ne každému se to však podařilo. Jak dosáhnout tzv. přírodní metodou toho malého, oranžového zázraku si můžete přečíst v článku. Možná vám to v kritické situaci značně zpříjemní život. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že rozdělat oheň z ničeho je opravdu těžké. Sám jsem to zkoušel několikrát, než se mi to povedlo... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak správně rozdělat oheň?
Za určitých okolností může být v komínu opačný tah = podtlak. V takovém případě vzduch z komína chce proudit opačně: do místnosti. Může to být způsobeno změnou počasí nebo nízkým tlakem v místnosti. V tomto případě se musíte pokusit změnit tah v komínu zapálením kousku novin dále od topeniště, např. ve vymetacích dvířkách. Nízký tlak v místnosti lze vyrovnat i otevřením okna. Podpalovače jsou jednoduchý a efektivní prostředek k zapalování ohně... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak přežít v přírodě - jak rozdělat oheň
Nejprve je třeba připravit ohnište tak, aby oheň byl chránen před větrem a nehrozilo nebezpečí požáru. Nejlépe je využít již hotové ohniště. Připravujeme-li nové, vybereme místo s ohledem na směr a sílu větru. Čím silnější vítr, tím chráněnější místo. Vyrýpneme drn a dáme ho stranou, abychom mohli ohnište zahladit. Je-li sníh, který nejde odhrabat, je třeba připravit dostatečně silný dřevěný rošt, aby se oheň neutopil ve vodě. Potřeby k zapálení ohně... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ukázka se stránky:
Jak a kde rozdělat oheň
Jak a kde rozdělat oheň. Jak nachystat ohniště a rozdělat oheň, aby jsme nepodpálili les, případně ještě sebe? Ohniště určitě nesmí být blízko lesa, natož přímo v lese. Nejlepší je využít už existující ohniště. Pokud žádné nemůžete najít nevadí, uděláme vlastní. Nejdřív je potřeba vybrat dobré místo, kde bude oheň chráněný před větrem. Potom lopatkou odkopnout drn... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ve výše uvedeném přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé úryvky a citace z odkazovaných stránek a ne kompletní a souvislý text. Jsou to často pouze věty vytržené z kontextu pro vytvoření představy o obsahu stránky. Pro zobrazení kompletní informace následuj příslušný odkaz pod textem.
|
Vyhledání dalších informací:
Zde můžete vložit návrh na zařazení nového odkazu:
|
|