Jak zlikvidovat slimáky
Už nemusíte dále hledat. Informace na téma 'Jak zlikvidovat slimáky' jsou zde prezentovány ve zkráceném výběru. Je poměrně obtížné se orientovat ve velikém množství informací, které se dají nalézt na internetu, proto jsme zde připravili výběr z nalezených webových stránek. Uvedeny jsou zde jen odkazy na ty informace, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohly být užitečné. Uvádíme krátké citace (maximálně 7 vět) z každé námi vybrané stránky aby jste si udělali základní přehled o obsahu odkazovaných stránek. Pokud vás informace zaujmou, následujte odkazy na kompletní informace na příslušných webových stránkách. Doufáme, že vám zde publikované linky a citace pomohou nalézt hledané informace.
Pokud víte o dalších užitečných stránkách, které by bylo vhodné do našeho výběru doplnit, neváhejte využít níže uvedeného formuláže pro přidání odkazů. Pomůžete tak zkvalitnit tyto stránky pro další návštěvníky. Všechny přidané odkazy a texty ještě před jejich publikováním kontrolují administrátoři webu aby se zabránilo zveřejnění nekvalitních a 'off-topic' odkazů.
V následujícím přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé citace z odkazovaných stránek - pro smysluplné a kompletní informace přejděte na odkazované stránky.
Ukázka se stránky:
Jak na slimáky - bojová příručka
Nenechte si sežrat úrodu a pojďte se podívat jak na slimáky! Osvědčené rady od zahrádkářů, které proti slimákům zaručeně fungují! Zahrádkářka v internetové diskuzi radí proti slímákům vykopat speciální zákopy skládající se z několika vrstev ochrany. nejdříve první příkop se solí a pak druhý s pilinami. A nakonec ještě plot. Vydlabanou půlku melounu položím na slimáčí oblíbené stanoviště, na dno dám trochu soli a čekám. Od té doby jsem nepotkala slimáka - pouze toho, co se hrnul do nastražené pasti... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak vyzrát na slimáky
Slimáci jsou jedním z největších postrachů zahrádkářů. Nejen že to nejsou nijak pěkná zvířata, ale navíc působí zahrádkářům všude jen škody. Jejich zákeřnost spočívá v tom, že jim chutná téměř vše, co na zahrádce pěstujete, ale také v tom, že je velmi těžké je vyhubit. Existují prostředky, které je mohou vyhubit, ale žádný není naprosto ideální. Shrneme si tři nejběžnější možnosti, jak slimáky vyhubit, a uvedeme zároveň výhody i nevýhody jednotlivých možností. Na takové místo dejte igelit a posolte ho. Ideální je takhle zajistit hranice mezi záhonem a travnatou plochou zahrady... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Slimáci útočí! 10 rad, jak je zničit! | Hobby | Blesk.cz
Plzák španělský je na našich zahradách cizincem. Patří ale k největším škůdcům. Dospělý slimák je schopen za sezonu sníst téměř kilogram rostlinné stravy. Kelímek od jogurtu zapusťte do země a nalijete do něj pivo. Slimák se v něm utopí. Záhonky obsypejte 10 centimetrů širokým pruhem pilin, které se pak polijte kávou s lógrem nebo kolovým nápojem. Kofein je pro plže smrtelným nervovým jedem a rovněž je odpuzuje... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Nenechte si zlikvidovat zahrádku slimáky
Slimák k pohybu potřebuje svůj sliz. Proto má rád vlhké prostředí, v němž se může pohybovat snáze. Proto mohou pomoci ochranné pásy z dusíkatého vápna, páleného vápna, kamenné moučky, popela nebo pilin. Tyto látky vytáhnou ze slimáků jejich sliz, čímž se vysuší a zhynou. Pokud ale naprší a ochranné pásy zvlhnou, nepředstavují pro plže zásadní překážku. Chemická reakce, která vznikne při styku soli s tkání slimáka, ho zaručeně zahubí. Dalším spolehlivým zabijákem těchto škůdců jsou otruby, které se v tělech plžů po pozření nafouknou a slimáci umírají... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak na slimáky
Slimáci pojídají rozvíjející se listy a stonky rostlin, vylézají hlavně za dešťů a ve večerních hodinách a při vlhkém počasí, jsou postrachem nejen zahrádkářů. Jeden slimák dokáže přes noc sežrat potravu, která váží asi čtvrtinu jeho tělesné hmotnosti. Mají řadu nepřátel, jako jsou ptáci, krtci, ježci, ještěrky či střevlíci. Na vašich záhonech slimáci působí velké škody, ale na kompostu plní důležitou úlohu při rozkladu částí rostlin. V místech, kde se slimáci vyskytují, můžeme v boji proti nim použít dusíkaté vápno, speciální návnady, jako je Vanish Slug Pellets, nebo parazitická háďátka ( k dostání ve specializovaných ochodech). Ve sklenících a fóliovnících je možné ošetřovat cestičky přípravkem Mesurol 50 WP. Osvědčený způsob je též lapat slimáky do seříznutých PET lahví, které se zakopají tak, aby do nich slimák mohl vlézt a sem se nalije cca 1/4 objemu piva... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak zlikvidovat na zahrádce slimáky
Do loňského roku jsme na slimáky používali sůl, ale letos jsme poprvé koupily Vanish a ejhle, slimáci papají a papají a pak se vyslintají a je po nich. Sůl má tu nevýhodu že se v dešti, nebo při zalévání rozpustí, Vanish ne. Zůstává tak jak je, dokud ho ty potvory nesežerou. Loni jsem zkoušela (někde jsem to četla) udělat v zemi jamku,do jamky dát mističku s pivem a oni se zahubí. Oni se opravdu zahubili, ale nechtěli do toho nějak vlézt, musela jsem je tam naházet. Není vhodné pro slabý žaludek, druhý den, když je horko to stojí za to. Nejlepší je sůl... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak zlikvidovat slimáky
Jak zatočit se slimáky 50 vážně míněných způsobů, jak zničit nebo přelstít nepřítele zahrad. Kniha se jmenuje Jak zatočit se slimáky, ale je zaměřena proti plzákovi španělskému. Není tam doplněno, jak bezpečně zlikvidovat jedem otrávené plže. Orchideje a plži - jak se bránit. Ve vitrínách a na okenních parapetech způsobují rostlinám velká poškození slimáci a hlemýždi. Takto například dokáží zlikvidovat násadu obrovských vonných květů u rostlin rodu. Na slimáky Vanisch takové modré granulky... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ukázka se stránky:
Past na slimáky Swiss s účinnou návnadou
Slimáky zabije okamžitě - utopí se - mrtví slimáci zůstanou uvnitř pasti a rozpustí se účinně - osvědčený a účinný způsob likvidace slimáků a plzáků vyvynutý a vyráběný Švýcarskou firmou dlouhodobě - past chrání Vaši zahradu před před slimáky dlouhodobě po dobu 3-4 týdnů bez pesticidů. Ppast funguje na principu přírodní návnady, která slimáky velmi silně láká bezpečně díky šroubovacímu uzávěru a čistě přírovní návnadě nehrozí, že by past na slimáky nějak ublížila Vašim domácím mazlíčkům, či jiným zvířatům v zahradě. Do pasti aplikujete návnadu s vodou, návnada slimákům neodolatelně voní, láká je z velké dálky, slimáci vlezou do pasti, kde se utopí, jejich těla se rozpustí a tekutina se dá použít jako hnojivo. Dolijte past na slimáky čistou vodou až do úrovně vyznačené na pasti, past na slimáky uzavřete šroubovacím víčkem, a zahrabejte do země tak, aby otvor, kterým se dostanou slimáci dovnitř byl těsně nad úrovní terénu. Past a slimáky můžete nechat na zahradě až po dobu 4 týdnů, nebo dokud není plná slimáků. Potom past jednoduše vytáhnete ze země, odšroubujete uzávěr a obsah pasti vylejete na zahradu ( past na slimáky Swiss neobsahuje žádné chemické látky, takže rozložená těla slimáků poslouží jako hnojivo)... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ukázka se stránky:
Jak na slimáky
Když se posypou solí rozpustí se asi nejlepší způsob jak je zlikvidovat v šechny nssbírané najednou. Zapoměli jsme na zahradě nakrájené houby na síti v rámu na zahradní židli. Ráno jsme našli celou židli i síť zespodu úplně obalenou slimákama. Ze všech stran přilézali další. Museli přilézt z celého okolí, máme malinkou zahradu a nepěstujeme nic co by je k nám lákalo. Pozbírali jsme téměř stovku těch potvůrek. Nasypala jsem proto tyto houby na desku na trávu a čekala jestli to opravdu funguje a tak jsme jich během dopoledne posbírali téměř padesát... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ve výše uvedeném přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé úryvky a citace z odkazovaných stránek a ne kompletní a souvislý text. Jsou to často pouze věty vytržené z kontextu pro vytvoření představy o obsahu stránky. Pro zobrazení kompletní informace následuj příslušný odkaz pod textem.
|
Vyhledání dalších informací:
Zde můžete vložit návrh na zařazení nového odkazu:
|
|