Jak se zbavit červotoče
Už nemusíte dále hledat. Informace na téma 'Jak se zbavit červotoče' jsou zde prezentovány ve zkráceném výběru. Je poměrně obtížné se orientovat ve velikém množství informací, které se dají nalézt na internetu, proto jsme zde připravili výběr z nalezených webových stránek. Uvedeny jsou zde jen odkazy na ty informace, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohly být užitečné. Uvádíme krátké citace (maximálně 7 vět) z každé námi vybrané stránky aby jste si udělali základní přehled o obsahu odkazovaných stránek. Pokud vás informace zaujmou, následujte odkazy na kompletní informace na příslušných webových stránkách. Doufáme, že vám zde publikované linky a citace pomohou nalézt hledané informace.
Pokud víte o dalších užitečných stránkách, které by bylo vhodné do našeho výběru doplnit, neváhejte využít níže uvedeného formuláže pro přidání odkazů. Pomůžete tak zkvalitnit tyto stránky pro další návštěvníky. Všechny přidané odkazy a texty ještě před jejich publikováním kontrolují administrátoři webu aby se zabránilo zveřejnění nekvalitních a 'off-topic' odkazů.
V následujícím přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé citace z odkazovaných stránek - pro smysluplné a kompletní informace přejděte na odkazované stránky.
Ukázka se stránky:
Jak se zbavit červotočů
Tědkom v létě se nám v bytě objevili červotoči. Dají se zničit jenom postřikem neboli deratizací? A škodí lidskému zdraví? Má někdo s tímto hmyzem zkušenosti? A jak jste je zlikvidovali? Červotoč žije ve dřevě. Vidět nejsou, jen je slyšet v noci, v tichu, jak tichounce šramotí... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Červotoč spížní | Škůdci
Červotoč chlebový, skladištní škůdce, malý hnědý brouk dlouhý cca 3mm pokrytý jemným ochlupením. Larva má bílou barvu a je dlouhá okolo 5mm. Červotoč skladištní napadá všechny druhy potravin, které máme uskladněny - čokoládu, sušenky, koření, pečivo, krmivo pro domácí zvířata apod. Podle podmínek klade samice až 100 vajec a může mít až tři generace do roku. Zdravím, taky se už dlouho nemůžem těchto brouků zbavit, že jsme je našli v koření, potom v čaji, mouce a strouhance ještě chápu, ale proč se líhnou larvy v prázdných čistých skleničkách v umyté skříňce kuch. linky? Po 2 dnech od likvidace a úklidu další várka larev... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Zbavujeme se červotoče
Každý chalupář či chatař, který má ve svém objektu, nějaký starší nábytek, časem zjistí, že jej má napadený dřevokazným broukem - červotočem, který klade vajíčka do prasklin ve dřevě nebo do předem vyhlodaných chodbiček. Jeho usazení v nábytku, trámech nebo jiném dřevěném vybavení domů a bytů vede často k naprosté degradaci dřeva. Červotoč je skutečně zákeřný a zachutná snad vše, v čem je podíl dřeva. Může jít o zahradní nábytek, dřevěné balkony, interiérový nábytek, trámy nebo i celé stavby. Nebezpeční nejsou jen dospělí jedinci, ale především larvy, které se dřevem prokousávají skrz naskrz až do slabé vrstvy pod povrchem. Pokud jste ve vašem nábytku zjistili přítomnost červotoče, kterou poznáte podle toho, že se z dírek pravidelně sype jemný dřevený prach, jednejte ihned! Nejdříve odstavte napadený nábytek od dalších, snad ještě nenapadených kusů... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Červotoč a jeho likvidace
Likvidace červotoče se neobejde bez chemie Zjistíte-li, že je v nábytku červotoč, je nutné ihned začít jednat, a to s pomocí speciálních přípravků proti dřevokazným škůdcům. Těch je na trhu k dostání celá řada, některé z nich nejsou určené jen pro hubení, ale poslouží i jako následná ochrana před případnými budoucími pokusy červotoče o zničení dřeva. Po důkladně očistě daného kusu nábytku se tímto přípravkem nábytek natře, případně lze injekční stříkačkou vpravovat roztok přímo do chodbiček. Jedná-li se o menší kusy, například dřevěné figurky, kostky apod., pak je možné je v přípravku celé namáčet. Pravidelná kontrola je nejlepší prevencí před červotočem Vůbec nejlepší je ale červotoče nepustit do svého příbytku. Na červotoče platí i ozařování. Moderní technologie se však nevyhýbají ani této problematice, a tak se lze setkat i s odbornějšími postupy, kterými lze účinně hubit červotoče... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Lze se skutečně zbavit červotoče (tesaříka) pomocí octa a jaru?
Mám napadený krov červotočem umrlčím a tesaříkem krovovým. Moje finanční situace není příznivá natolik, abych mohl kupovat drahé prostředky s nejasným účinkem, popřípadě zaplatit firmu. Na internetu jsem hledal radu, jak se zbavit červotoče. Našel jsem toto: Nejlepší a osvědčený recept, jak se zbavit červotoče, je velice jednoduchý a nenákladný. Do neředěného octa přidáme jar na nádobí, můžeme přisypat pepř a zamícháme. Jar ocet trochu zahustí a potom tolik nestéká. Důkladně potíráme napadená místa, roztokem nešetříme... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Domácí dílna - Jak na červotoče?
Z bohato vyrezávaných častí odstránite lak tak, ľe si v sklenenej nádobe so širokým hrdlom zarobíte roztok 50% denaturovaného liehu a 50% čpavkovej vody, do ktorého nasypete piliny, ktoré necháte poriadne presiaknuť. Pracujte v dobre vetranej miestnosti, prípadne vonku, použite gumené rukavice a ochranné okuliare! Nasiaknuté piliny rovnomerne rozdelíte na vyrezávanú plochu, prikryjete fóliou a necháte pôsobiť pribliľne 20-30 minút. Aplikáciou tohto postupu zároveň ničíte aj drevokazný hmyz. Pripravte vedro s čistou vodou a navlhčenou kefou odstráňte masu z povrchu predmetu, pričom kefu čo najčastejšie perte v čistej vode. Povrch vytrite do sucha handrou a nechajte vysušiť. Uvedený roztok, bez prísady pilín, je vhodný aj na vyčistenie mosadzných predmetov a kovania od medenky a hrubých nečistôt... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak se zbavit škůdců v domácnosti? - Chovatelka.cz
Kromě insekticidů ve formě spreje, granulí, gelu apod. lze použít i fumigátor, který hubí hmyz rozptýlením suchého kouře nebo odsávač létajícího hmyzu lákající hmyz pomocí UV světla a nasávající ho ventilátorem do krytu. Zde se hmyz dostane do kontaktu buď s UV světlem, nebo mřížkou, která je pod vysokým napětím, a zahyne. Řešením může být i odpuzovač hmyzu a hlodavců založený na vydávání nízkofrekvenčních elektromagnetických vln a vhodný pro odpuzování švábů, pavouků, cvrčků, blech, molů a také myší. Co pomůže při likvidaci mravenců? majoránka, hřebíček, skořice, jalovcové větvičky, bazalka, máta (Mravenci mají velmi citlivý čich.) silikon - ucpeme jím otvory a skuliny, kudy se mravenci dostávají do domu nakreslit na zem čáru bílou křídou, mravenci ji údajně nepřekročí nasypat do mravenčích cestiček pepř, kuchyňskou sůl, pálivou papriku nebo kypřící prášek podél dveří, oken a parapetů nasypat sodu nebo tato místa potřít zubní pastou vytírat byt octovou vodou pokud nalezou do květináčů, někdy stačí více zalévat a vyžene je věčně podmáčená zemina mrazivá zima - zkuste v zimě alespoň na dva týdny odjet a nechte byt či dům pořádně vymrznout. Co s červotoči... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ukázka se stránky:
Jak vyhnat červotoče z nábytku a trámů
K nejčastějším biologickým škůdcům v nábytku patří dřevokazný hmyz, houby a plísně. Z hmyzu jde nejčastěji o červotoče, kteří kladou vajíčka do prasklin ve dřevě nebo do předem vyhlodaných chodbiček. Jejich usazení v nábytku, trámech nebo jiném dřevěném vybavení domů a bytů vede často k naprosté degradaci dřeva. Téměř všichni dřevokazní červotoči se řadí do podčeledi Anobiidae, která se dále dělí na 8 rodů a ty následně na několik desítek druhů. Červotoč umrlčí vyhledává chladné a vlhké prostředí, vede skrytý noční život. Jde o černohnědého brouka velkého 4 až 5 mm, který má na konci krovek žluté skvrny. Tento brouk nenapadá čerstvé dřevo, proto se s ním setkáte nejčastěji ve starém nábytku, stropních trámech a střešních krovech... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ve výše uvedeném přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé úryvky a citace z odkazovaných stránek a ne kompletní a souvislý text. Jsou to často pouze věty vytržené z kontextu pro vytvoření představy o obsahu stránky. Pro zobrazení kompletní informace následuj příslušný odkaz pod textem.
|
Vyhledání dalších informací:
Zde můžete vložit návrh na zařazení nového odkazu:
|
|