Zvýšení výživného
Už nemusíte dále hledat. Informace na téma 'Zvýšení výživného' jsou zde prezentovány ve zkráceném výběru. Je poměrně obtížné se orientovat ve velikém množství informací, které se dají nalézt na internetu, proto jsme zde připravili výběr z nalezených webových stránek. Uvedeny jsou zde jen odkazy na ty informace, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohly být užitečné. Uvádíme krátké citace (maximálně 7 vět) z každé námi vybrané stránky aby jste si udělali základní přehled o obsahu odkazovaných stránek. Pokud vás informace zaujmou, následujte odkazy na kompletní informace na příslušných webových stránkách. Doufáme, že vám zde publikované linky a citace pomohou nalézt hledané informace.
Pokud víte o dalších užitečných stránkách, které by bylo vhodné do našeho výběru doplnit, neváhejte využít níže uvedeného formuláže pro přidání odkazů. Pomůžete tak zkvalitnit tyto stránky pro další návštěvníky. Všechny přidané odkazy a texty ještě před jejich publikováním kontrolují administrátoři webu aby se zabránilo zveřejnění nekvalitních a 'off-topic' odkazů.
V následujícím přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé citace z odkazovaných stránek - pro smysluplné a kompletní informace přejděte na odkazované stránky.
Ukázka se stránky:
Zvýšení výživného, alimentů - nárok, podmínky a okolnosti kdy je možné zažádat
Nárok na výživné dítěte vychází ze zákona o rodině. Ve třetí části první hlavě je upravena vyživovací povinnost rodičů a dětí. Základní ustanovení určují, že vyživovací povinnost rodičů k dětem trvá do té doby, dokud děti nejsou samy schopny se živit a také že dítě má právo podílet se na životní úrovni svých rodičů. Při určení rozsahu jejich vyživovací povinnosti přihlíží se k tomu, který z rodičů a v jaké míře o dítě osobně pečuje. Vyjadřují kompletní potřeby důstojně kulturně žijícího člověka. Tedy ne pouze strava a oblečení, ale i výdaje na zábavu, na zájmy, koníčky, sport, samozřejmě vzdělání, včetně nadstandartního apod. Pro úplnost je ještě třeba zdůraznit, že podmínkou pro nárok na výživné je odkázanost na výživu... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
CO JE ROZHODUJÍCÍ PRO ZVÝŠENÍ VÝŽIVNÉHO?
Soudem mu bylo stanovené výživné ve výši 8,500,- Kč. Aby zajistil bývalé rodině určitý životní standard, nechal v rámci majetkového vypořádání manželce zařízený dům a auto. Sám si vzal hypotéku a postavil si domek, ve kterém bydlíme. Výplata mého přítele pokryje náklady na výživné a splátky hypotéky a úvěru ze stavebního spoření, provoz domácnosti a obživu obstarávám já ze svého platu a výživného 800,- Kč, které pobírám na svého 17 letého syna. Nyní bývalá manželka požaduje další zvýšení výživného. Při určení rozsahu vyživovací povinnosti přihlíží soud k tomu, který z rodičů a v jaké míře o dítě osobně pečuje. Úprava výživného se děje vždy podle stavu, který je zde v době vydání rozhodnutí soudu... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Zpětné zvýšení výživného, alimentů - Bezplatná právní poradna online zdarma
Částka, kterou posílá otec na mou dceru je příliš nízká a my máme pak existenční problémy. Rozhodla jsem se, že požádám o zvýšení výživného. Mohu to udělat i zpětně? Změnu výše výživného lze požadovat u nezletilého dítěte až tři roky zpětně a u zletilého dítěte ode dne podání návrhu. Mému synovi je 16 let, o zvýšení výživného nebylo nikdy zažádáno a ted bych to chtěla zkusit. Můj plat není sice špatný ( cca 24 000 čistýho ), výdaje mám cca 20 000 (hypotéka, nájem, velká část dluhy atd.. ) Otec platí nepravidelně 2-3 do roka, měsíční částka vyživného je stanovena 1500 Kč... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Návrh na zvýšení výživného
Bývalý manžel platí vyměřené výživné na obě děti 5 let od rozvodu v nezměněné výši a nepodílí se ani na mimořádných vydáních. Je to dostatečná doba, abych mohla žádat o zvýšení výživného? Má nárok na další výživné i syn, i když je plnoletý? Co musí žádost obsahovat? Oprávněnost podat návrh na zvýšení či snížení výživného ve prospěch dětí, ale i obecně, se neposuzuje z hlediska časového, nýbrž z hlediska změn poměrů na straně dítěte či povinného rodiče, které nastaly v době posledního rozhodování ve věci. Změny pravomocných rozhodnutí jsou totiž obecně vyloučené (vyjma mimořádných opravných prostředků). Zákon o rodině však vzhledem k možnosti podstatné změny stavu v čase připouští ve věci výživného ale i např... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Návrh na zvýšení výživného pro nezletilé děti (vzor) | Rodina u soudu
Máte nezletilé děti a dostáváte pro ně od druhého rodiče výživné, které podle vašeho názoru již není pro děti dostatečné? Pokud se na zvýšení výživného nedohodnete, můžete se zvýšení domáhat u soudu. Návrh na zvýšení výživného najdete v tomto článku. Pokud rodiče nezaopatřených dětí spolu nežijí a jeden z nich tak nezajišťuje osobní péčí jejich výživu, je povinen platit výživné. O určení výživného rozhoduje soud. S průběhem doby by se proto výše výživného měla měnit, zpravidla bude narůstat. Na změně výživného se mohou rodiče dohodnout, není třeba aby o tom rozhodoval soud... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Zvýšení výživného - Diskuse - eMimino.cz
Chtěla jsem se zeptat kdo ste měl v poslední době soud o zvýšení alimentů. Co vše berou na vědomí a z čeho se to vypočítává? Kolik nám jako 4 člené rodinně musí zbýt aby nám z toho nic nevzali. Manželovo bývalá si žádá o zvýšení alimentů na 8 letou dceru. S manželem užmáme dvě děti a já jsem na MD, s peněz sotva vydržíme do další výplaty a kdyby nám napomáhal příbuzný tak ani to ne, můžou jemanželovi přeci jen zvýšit? Tak když jsem já žádala o zvýšení alimentů, a podotýkám, že bývalý malému nic na narozeniny, vánoce atd. nedává, samosoudkyně mi řekla, že nemusí, že vše je zahrnuto v alimentech... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Otázka: Mám žádat zvýšení výživného?
Můj bývalý manžel platí 3000Kč měsíčně na 9ti letou dceru a to 2 roky co jsme rozvedeni. V té době byla dcera ještě školkové dítě. Nyní má manžel 2 leté dítě s novou manželkou a já 1 roční s přítelem. Manželovi v práci přidali, bere něco okolo 26 000Kč, možná i víc. Nevím, zda má smysl žádat o zvýšení výživného a jak se to dělá? Existuje nějaký vzor nebo formulář, který se posílá na soud? Vůbec si nevím rady, rozvod za mě vyřizovala právnička, takže vůbec nevím, jak dál... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ve výše uvedeném přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé úryvky a citace z odkazovaných stránek a ne kompletní a souvislý text. Jsou to často pouze věty vytržené z kontextu pro vytvoření představy o obsahu stránky. Pro zobrazení kompletní informace následuj příslušný odkaz pod textem.
|
Vyhledání dalších informací:
Zde můžete vložit návrh na zařazení nového odkazu:
|
|