Jak zapojit stmívač
Už nemusíte dále hledat. Informace na téma 'Jak zapojit stmívač' jsou zde prezentovány ve zkráceném výběru. Je poměrně obtížné se orientovat ve velikém množství informací, které se dají nalézt na internetu, proto jsme zde připravili výběr z nalezených webových stránek. Uvedeny jsou zde jen odkazy na ty informace, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohly být užitečné. Uvádíme krátké citace (maximálně 7 vět) z každé námi vybrané stránky aby jste si udělali základní přehled o obsahu odkazovaných stránek. Pokud vás informace zaujmou, následujte odkazy na kompletní informace na příslušných webových stránkách. Doufáme, že vám zde publikované linky a citace pomohou nalézt hledané informace.
Pokud víte o dalších užitečných stránkách, které by bylo vhodné do našeho výběru doplnit, neváhejte využít níže uvedeného formuláže pro přidání odkazů. Pomůžete tak zkvalitnit tyto stránky pro další návštěvníky. Všechny přidané odkazy a texty ještě před jejich publikováním kontrolují administrátoři webu aby se zabránilo zveřejnění nekvalitních a 'off-topic' odkazů.
V následujícím přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé citace z odkazovaných stránek - pro smysluplné a kompletní informace přejděte na odkazované stránky.
Ukázka se stránky:
Jak zapojit stmívač aby nechrčel?
Koupil jsem stmívač ABB a chci jej umístit do místnosti s jedním světlem a jedním vypínačem. Starý vypínač jsem tedy odmontoval a dva dráty co v něm byly zapojeny zapojil dle schéma do stmívače. Nyní funguje zapnutí a vypnutí světla, ale nefunguje stmívání. Respektive světlo se stlumí jen o nepatrný kousek a poté už v něm jen chrčí, a svítí pořád naplno dál. V čem je chyba? Je potřeba mít speciální žárovky nebo něco? Stmívače vyžadují také určitý minimální příkon, pokud ten není dodržen, způsobí, že nefungují korektně bez ohledu na to, zda je zátěží žárovka nebo kompaktní zářivka... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Dálkově i místně ovládaný stmívač osvětlení
Delší dobu jsem používal v obývacím pokoji dálkově ovládaný (DO) stmívač s obvodem SLB0587, postavený podle AR A8/95. Fungoval bezchybně, používal však velmi jednoduše kódované dálkové ovládání a občas se stalo, že při různém odrazu signálu některého z dálk. ovladačů při ovládání TV nebo videa došlo k nahodilému rozsvícení nebo zhasnutí osvětlení. V PE 2/2003 vyšel stmívač, který se mi velmi líbil, bohužel i ten má jednu podstatnou nevýhodu, a to, že musí být umístěn ve svítidle, protože potřebuje k činnosti nulový vodič, který většinou v krabičkách vypínačů k dispozici nebývá. Tato skutečnost a to, že jsem se chtěl naučit programovat mikroprocesory PIC firmy Microchip vedla k rozhodnutí postavit stmívač, pokud možno víceúčelový, dálkově i místně ovládaný s možností naučení se kódu dálkového ovládání některého z ovladačů pro ovládání TV nebo videorekordéru, který by všechny uvedené nevýhody eliminoval. maximální možná uživatelská flexibilita zapojení spínaný výkon alespoň 300 W (v základní verzi, záleží na parametrech triaku) snadná obsluha, zapojení místo klasického vypínače (rozměry), nebo do svítidla, jednoduchost připojení možnost ovládání jak téměř libovolným dálkovým ovladačem (samozřejmostí je reakce stmívače jen na jedno 'naučené' tlačítko), tak i místně možnost nastavení jako stmívač nebo jen zapnout / vypnout (ovládání zářivek, úsporných zářivek ale i jiných spotřebičů) zapamatování nastaveného jasu po zhasnutí, 'inteligentní' rozsvicování, tzn. že při rozsvícení se žárovka rozsvicuje cca 2 sec... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Stmívač pro 12V lampy
Toto zapojení, skládající se z astabilního multivibrátoru postaveného kolem operačního zesilovače (IC1) je ideální pro stmívání 12 voltových žárovek nebo zářivek, které se při táboření nejvíce používají. Při vysokém vstupním napětí se nabíjí C2 přes větev R5/D2 a horní polovinu P1 na 8V, při nízkém výstupním napětí se kondenzátor může vybíjet jen přes spodní polovinu P1,D3 a R6. Poloha běžce P1 tedy určuje poměr šířky impulsu k periodě (16%-92%); hodinová frekvence je asi 38Hz. Na výstupu operačního zesilovače je výkonový tranzistor FET (T1), který se otvírá i zavírá ve stejném taktu. Nechlazený tranzistor stmívá žárovky 21W, při vyšších výkonech asi do 90W se musí BUZ10 - lepší je však vzít BUZ11 izolovaně namontovat na chladič odpovídající velikosti. U zářivek ( do 16W ) se musí ( v připojovacích bodech L ) paralelně k zářivce zapojit kondenzátor. C1,D1 a R1 slouží jako pojistka proti přepólování zapojení, které odebírá proud 2mA... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Stmívač
Modul je určen pro napájení světel z jedné fáze a obsahuje veškeré elektronické obvody včetně napájecího zdroje. Schéma zapojení stmívače je obr. 1. Napájecí napětí z příslušné fáze je přivedeno na svorkovnici K5. Pokud zapojujeme více modulů do jedné skříně v případětrojfázového napájení, musíme zajistit, aby napájení modulu i připojených reflektorů bylo z jedné fáze! Obvod fázového řízení je synchronizován z napájecího napětí a v případě zapojení napájení modulu a reflektorů na různé fáze by stmívač nemohl fungovat! Napájecí napětí je přivedeno na síťový transformátor TR1... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Stmívač - druhá varianta
Protože zájem je a stále se okruh zájemců zvětšuje, rozhodl jsem se po diskuzi vyrobit jinou variantu stmívače. Vlastně je to úplně jiné zařízení, i když původní funkce stmívání je jednou z funkcí, které tato nová varianta zvládá. Cena původní konstrukce se pohybovala kolem 2000,- (1.000 Kč za součástky, dále pak externí spínací hodiny, napájecí zdroj, plošný spoj) a umožňovala pouze stmívat osvětlení. Nové zařízení by při stejné ceně umělo totéž a za nějaké navýšení ceny by bylo možné jej rozšířit o další zajímavé funkce. Tímto velice děkuji všem zájemcům, kteří se přihlásili u prvního stmívače. Bez takového zájmu bych do toho nešel. Jakmile bude zařízení hotové, všem dám vědět... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
LED lišta 165diod
Na jaké diody to vlasně chceš použít asi jsem žil v milném přesvědčení že použiješ pásek na 12V ale jak čtupředchozí příspěvky tak asi ne můžeš mi dát parametry těch propojených led? Jinak předřadný odpor je bohužel důležitý a nahradit ho tímto regulátorem bohužel nejde, ovšem jako stmívač nebo regulátor svitu ho můžeš použít bez problémů. Někdy je vhodné k nastavení správného napájení větších led používají prodově omezené zdroje jako například s IO 317. Jediný problém v tom vidím ten, že pomalu každá serie těch diod má trochu jiné napětí při daném proudu a tak se může stát a to se mi i stalo že při serioparalelním zapojení mi některé sekce svítily mnohem méně než ty ostatní. Proto se v těch prodávaných páscích dává odpor před každou trojicí diod v serii aby právě vyrovnal tyto rozdíly a samozřejmě i omezil proud... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Stmívač trochu jinak
Stmívat znamená především šetřit Stmívat však znamená i přizpůsobit intenzitu osvětlení momentální potřebě a vyhovět tak očím člověka. K tomu se využívají stmívače, kterých je na našem trhu několik druhů. Obr. 1. Stmívač MicroDim 500 Výrobek popisovaný v tomto článku se však od ostatních odlišuje, poskytuje současně několika výhod: jeho rozměry umožní snadnou montáž do již existující instalace do krabice vypínače nebo přímo do osvětlení, jeho obsluha je snadná s užitečnými již předem naprogramovanými funkcemi, jeho zapojení do elektrického obvodu je snadné a s mnoha variantami, fyzicky neruší v interiéru. DIMM 500 je užitečný konstrukční prvek určený ke stmívání žárovek. Je to fázově řízený stmívač, jenž je ovládán jednočipovým mikrokontrolérem, obsahujícím šest různých řídicích programů, které se zvolí opakovaným rychlým sepnutím vypínače... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ve výše uvedeném přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé úryvky a citace z odkazovaných stránek a ne kompletní a souvislý text. Jsou to často pouze věty vytržené z kontextu pro vytvoření představy o obsahu stránky. Pro zobrazení kompletní informace následuj příslušný odkaz pod textem.
|
Vyhledání dalších informací:
Zde můžete vložit návrh na zařazení nového odkazu:
|
|