Nebezpečné solárium
Už nemusíte dále hledat. Informace na téma 'Nebezpečné solárium' jsou zde prezentovány ve zkráceném výběru. Je poměrně obtížné se orientovat ve velikém množství informací, které se dají nalézt na internetu, proto jsme zde připravili výběr z nalezených webových stránek. Uvedeny jsou zde jen odkazy na ty informace, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohly být užitečné. Uvádíme krátké citace (maximálně 7 vět) z každé námi vybrané stránky aby jste si udělali základní přehled o obsahu odkazovaných stránek. Pokud vás informace zaujmou, následujte odkazy na kompletní informace na příslušných webových stránkách. Doufáme, že vám zde publikované linky a citace pomohou nalézt hledané informace.
Pokud víte o dalších užitečných stránkách, které by bylo vhodné do našeho výběru doplnit, neváhejte využít níže uvedeného formuláže pro přidání odkazů. Pomůžete tak zkvalitnit tyto stránky pro další návštěvníky. Všechny přidané odkazy a texty ještě před jejich publikováním kontrolují administrátoři webu aby se zabránilo zveřejnění nekvalitních a 'off-topic' odkazů.
V následujícím přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé citace z odkazovaných stránek - pro smysluplné a kompletní informace přejděte na odkazované stránky.
Ukázka se stránky:
Pravidla bezpečného opalování
Při opalování na slunci hrají nejdůležitější roli faktory jako denní doba opalování, roční období, nadmořská výška, výskyt mraků, emise, blízkost rovníku, odrážející okolní povrch (vodní hladina, písečná pláž, asfalt, sníh...), apod. Můžeme říci, že opalování probíhá v nekontrolovatelném prostředí. Výhodou opalování v soláriu je možnost regulace tohoto procesu: zvolíme si intenzitu UV lamp (typ solária) a nastavíme si opalovací čas vhodný pro náš fototyp. K dokončení jednoho procesu pigmentace je potřeba poskytnout pokožce určitý čas. Další opalování (nastartuje další pigmentaci) v průběhu 24 hodin by mohlo vyvolat nekontrolovatelné spálení kůže. Maximální pigmentace pokožky můžeme dosáhnout postupně během 8 až 10 opalování při dodržování 2 až 3 denních intervalů a opalovacích časů dle tabulky (časy se postupně prodlužují). Pak se doporučuje na cca týden opalování vynechat zcela a poté stačí 1-2 sluneční lázně týdně k udržování dosažené barvy... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Horské sluníčko i solárium dodají energii, ale pro kůži jsou velmi nebezpečné
Krátké dny a nedostatek světla vezmou energii snad každému. Člověk se cítí často velmi unaveně, podrážděně a po ničem jiném netouží než po tom, co mu alespoň částečně dodá na optimismu. Někteří se tedy vydají do tělocvičen, jiní zvolí příjemnější formu relaxace - solárium či alespoň domácí horské sluníčko, což odborníci považují vůči pokožce za velmi nebezpečné. Škodlivost solárií byla již několika výzkumy přímo prokázána. Proto by lidé měli být na pozoru a solária využívat k tomuto účelu jen naprosto výjimečně. Především ženy by si měly uvědomit, že na soláriích není nebezpečná jen hrozba rakoviny, ale i mnohem rychlejší stárnutí pokožky. Pravidelným užíváním solária si tak všichni zaděláváme na známky stárnoucí pokožky a hluboké vrásky... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Pozor na nebezpečná solária - Vitalia.cz
Během kontroly bylo za použití speciálního přístroje měřeno, zda při provozu jednotlivých solárií nedochází k překračování maximální přípustné hodnoty vyzařování 0,3 W/m 2 stanovené harmonizovanou evropskou normou EN 60335227/A1/A2. V případě vyšších hodnot vyzařování a především pak v těch případech, kdy je limit překročen několikanásobně, dochází ze statistického pohledu ke zvýšení rizika ohrožení zdraví spotřebitelů (jedná se o tzv. riziko s odloženými následky). Nebezpečí spočívá v možném vzniku karcinomu kůže, rychlejším stárnutí kůže a dalších dermatologicky nepříznivých jevech. Z deseti kontrolovaných solárií bylo v osmi případech zjištěno překročení stanoveného limitu a ve všech těchto případech bylo kontrolovaným osobám mimo jiné uloženo i opatření spočívající v povinnosti v určeném termínu odstranit zjištěné nedostatky a podat o přijatých opatřeních zprávu České obchodní inspekci. Předběžné výsledky kontrol v ostatních členských státech EU však naznačují, že procento solárií, které nevyhovělo stanovenému limitu max. vyzařování, je značně vysoké... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Spodní prádlo a profisolárium - Je solárium skutečně tak nebezpečné?
Je solárium skutečně tak nebezpečné? Velmi pravděpodobně jste v poslední době viděli zprávy, ve kterých bylo referováno, že solária 'jsou nebezpečná jako arzen', nebo že vědci srovnávají sluneční/ozařovací branži s tabákovým průmyslem. Tyto zprávy jsou chybné a zavádějící. Dále se zakládají na neporozumění aktuálního bádání. Co však tyto zprávy skutečně znamenají? Solária byla kategorizována skupinou francouzských vědců jako 'třída I', což znamená, že existují náznaky, že používání solárií může zvýšit riziko rakoviny kůže. Avšak nyní šířená informace není nová... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Solárium
Solárium představuje pohodlný způsob získání přitažlivě opálené pleti. Opalování v soláriu je přesto méně nebezpečné, než vystavování se přírodnímu slunečnímu záření. V soláriu je méně UV-B záření, které způsobuje zarudnutí kůže po opalování. Naopak je tam více UV-A záření, které pigmentuje kůži a zanechává krásné opálení. V protikladu k přírodnímu slunci, které podléhá silným výkyvům, lze opalování soláriem dávkovat přesně a individuálně. Blahodárné účinky UV záření na tělo i duši jsou prokázány i po lékařské stránce. Jen na slunci nebo v soláriu, přesně řečeno při UV-B záření dochází k vlastní tělesné tvorbě vitamínu D3... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Česká solária jsou zdraví nebezpečná - Deník.cz
Kdo v České republice kvůli touze po bronzovém opálení kůže navštěvuje solária, hazarduje se svým zdravím i životem. Vyplývá to z pondělí zveřejněné kontroly České obchodní inspekce (ČOI) z konce dubna letošního roku. Alarmující závěry, kdy osm z deseti kontrolovaných solárií překročilo povolené množství ultrafialového záření, navíc ČOI zveřejnila v době, kdy experti potvrdili, že návštěvník solária riskuje vznik rakoviny stejně jako kuřák cigaret. Nebezpečí spočívá v možném vzniku karcinomu kůže, rychlejším stárnutí kůže a dalších dermatologicky nepříznivých jevech, varovala před návštěvou problémových solárií ústřední ředitelka ČOI Jana Příhodová. Přestože kontroloři připouští, že solária byla vybrána namátkově a kvůli omezenému rozsahu akce z výsledků nelze dělat jednoznačné závěry o stavu solárii v Česku, zkušenosti z Evropy nebezpečnost solárií potvrzují. Předběžné výsledky... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
SOLÁRIUM s Bronz efektem
Doporučená doba opalování v soláriu. V našem soláriu je maximální doba opalování 9 minut. Samozřejmě záleží na Vašem fototypu. Při první návštěvě vám uděláme test a tím zjistíme váš fototyp a doporučíme vám začáteční dobu opalování a následné zvyšování. Ale všeobecně lze říci, že zpočátku by opalování mělo trvat kratší dobu (zhruba 5 minut) a postupně čas zvyšovat. Mezi opalováním by měla být alespoň jednodenní pauza. Jak dlouho opálení ze solária vydrží... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ukázka se stránky:
Nebezpečná solária? Nádor kůže zabije ročně 200 Čechů - Aktuálně.cz
Připouští ale, že ne každý provozovatel nakoupí do svého salónu zbrusu nové zařízení, které splňuje normy Evropské unie. Dostávají se k nám často repasovaná solária, to znamená starší. Jejich trubice pak skutečně mohou vyzařovat vyšší než povolené UVA a UVB záření. Čerstvě publikovaná studie, za níž stojí Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC), označila za nejohroženější skupinu osoby do třiceti let. Další majitelé pak mohou zanedbat údržbu. Všichni by samozřejmě měli pravidelně vyměňovat trubice v přístroji. Pokud se mladý člověk vystaví UV záření v soláriu opakovaně, zhoubný nádor na kůži mu ve vyšším věku vyroste téměř jistě... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ve výše uvedeném přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé úryvky a citace z odkazovaných stránek a ne kompletní a souvislý text. Jsou to často pouze věty vytržené z kontextu pro vytvoření představy o obsahu stránky. Pro zobrazení kompletní informace následuj příslušný odkaz pod textem.
|
Vyhledání dalších informací:
Zde můžete vložit návrh na zařazení nového odkazu:
|
|