Jak nastavit satelitní anténu
Už nemusíte dále hledat. Informace na téma 'Jak nastavit satelitní anténu' jsou zde prezentovány ve zkráceném výběru. Je poměrně obtížné se orientovat ve velikém množství informací, které se dají nalézt na internetu, proto jsme zde připravili výběr z nalezených webových stránek. Uvedeny jsou zde jen odkazy na ty informace, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohly být užitečné. Uvádíme krátké citace (maximálně 7 vět) z každé námi vybrané stránky aby jste si udělali základní přehled o obsahu odkazovaných stránek. Pokud vás informace zaujmou, následujte odkazy na kompletní informace na příslušných webových stránkách. Doufáme, že vám zde publikované linky a citace pomohou nalézt hledané informace.
Pokud víte o dalších užitečných stránkách, které by bylo vhodné do našeho výběru doplnit, neváhejte využít níže uvedeného formuláže pro přidání odkazů. Pomůžete tak zkvalitnit tyto stránky pro další návštěvníky. Všechny přidané odkazy a texty ještě před jejich publikováním kontrolují administrátoři webu aby se zabránilo zveřejnění nekvalitních a 'off-topic' odkazů.
V následujícím přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé citace z odkazovaných stránek - pro smysluplné a kompletní informace přejděte na odkazované stránky.
Ukázka se stránky:
Jak správně nastavit satelitní parabolu - DigiZone.cz
Není jednoduché vyhledat jen tak s přijímačem satelit a ještě nasměrovat optimálně přijímací anténu na satelit. Když se podaří najít satelitní signál, nemusí být nastavení antény stále ještě optimální, s dodávanými upevňovacími prvky lze anténu nastavit pouze přibližně. Negativní jevy jako kostičky v obraze, výpadky, nebo dokonce i tmavá obrazovka mohou rušit příjem za deštivého počasí. Tomu se lze vyhnout pokud využijeme rad, které poskytují odborníci. Satelitní parabola offset o průměru reflektoru 60 cm (nebo její plochá alternativa) s LNB max. 0,3 dB zcela postačí v řadě oblastí pro satelitní příjem při současně vysílaných silných výkonech ze satelitů. Nainstalovanou parabolu musíme otáčet kolem nosného stožáru, abychom nalezli směr, ze kterého vysílá satelit... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Nastavení paraboly (antény) pro příjem satelitní televize. SAT Monitor
V tomto článku jsou veškeré popisy vedeny obecnou formou praktických rad při montáži satelitního zařízení pro příjem programů z jedné družice s analogovým nebo digitálním přijímačem. Před vlastní montáží (případně ještě před zakoupením satelitního kompletu) je důležité získat informace o tom, jestli ve svých podmínkách můžeme vůbec signál z družic přijímat. Po složení parabolické antény (postupujeme podle návodu) a montáži konvertoru provedeme zapojení koaxiálního kabelu pomocí šroubovacích konektorů F. Pokud nevlastníte speciální měřící přístroj pro nastavování parabol, je výhodné provést zapojení pomocí krátkého koaxiálního kabelu a poblíž místa kde je parabola upevněna, umístít satelitní přijímač a zkušební televizor. Většina dnes prodávaných antén je v provedení offset. Musíme si uvědomit, že signál přicházející na parabolu, který se pak odráží od plochy antény do ohniska, kde je umístěn konvertor, nepřichází kolmo na plochu antény, ale šikmo. Pokud zjistíme, že jsme na jiné družici a jiném programu, otáčíme anténou už jen doleva a doprava, svislá poloha se nám zřejmě moc nezmění... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Nastavení paraboly
Pro bezchybný příjem všech vámi vybraných televizních programů je nutné přesné nastavení satelitní antény a satelitního digitálního přijímače. Tato nastavení si můžete zajistit sami (viz návod níže), nebo přes specializované montážní firmy (doporučujeme). Při zprovoznění satelitního přijímače postupujte dle jeho manuálu. S využitím standardních držáků důkladně upevněte anténu tak, aby směřovala na jih. Ve výhledu jižním směrem nesmí být žádné překážky (budovy, stromy apod.). Úhel směrování (azimut) je 165 - 174 stupňů s výškovým směrováním (elevací) 31 - 34 stupňů. Podrobný postup pro nasměrování antény v místě vašeho bydliště najdete ZDE... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Satelitní antény - druhy, provedení, instalace
Ke všem čtyřem uváděným značkám není problém nalézt i technické parametry – např. údaj o zisku na dané frekvenci. Všechny tyto paraboly lze jen doporučit s výhradou Al modelů EmmeEsse. Což je škoda, signálově jsou vynikající a mají i velmi příznivý poměr cena/kvalita. Za zmínku stojí ještě satelitní antény firmy FUBA. Na rozdíl od EMME ESSE je ovšem povrchová úprava kvalitní, barva neopadává a je barevně stálá. I po několika letech na slunci není vybledlá jako emme esee... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak nastavit anténu
V okruhu do 100 km od Havířova všech 6 vysílačů (3 v Ostravě, 1 Javorový, a 2 polské) vysílá DVBT polarizací horizontální, to znamená, že dipól antény musí být upevněn VODOROVNĚ. Do sto km je ještě Križava a ta by měla vysílat DVB-T svisle a analog horizontálně, kromě SK1, která je svisle. Pokud chce dělat anténu, tak já bych už ten analog nedělal, ale soustředil bych se na ten digitál. Dělat dneska anténu na Križavu v analogu je hloupost, zvláště když, vzhledem k počasí, se na střechu do Silvestra určitě nedostane. Směrová odchylka bude nepodstatná. Důležitější pro příjem bude okolnost spuštění příští rok vysílání z Lysé Hory v SFN na k. 54, jak se to pak projeví v Havířově na kvalitě signálu... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Nastavení paraboly (1/2)
Zprvu je nuté se rozhodnout, zda zvolíte jednodušší cestu instalace parabolické antény skrze externí společnost, která je na tento problém dostatečně vybavena, nebo se pustíte do nemalého dobrodružství a anténu se rozhodnete nastavit svépomocí. Zvolíte-li však nastavení vlastními silami, odměnou vám bude pocit technologického pokroku a především špičková kvalita televizního obrazu. Primárním předpokladem úspěchu je vhodné umístění antény. Jelikož žijeme na severní polokouli a námi požadované satelity obíhají Zemi v geostacionárním poli na úrovni rovníku, musíme směrovat parabolu směrem na jih. Obecně zde platí stejná zásada, jako u výstavby například bezdrátových sítí: jednotlivé body od sebe musí být na dohled. Pokud tuto základní podmínku vaše lokalita splňuje, nebrání nám již nic ve vlastní instalaci. Průběh zaměření je pro všechny rozměry ale stejný... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jak naladit programy a satelitní přijímač
V této sekci najdete návod jak naladit programy paketu CS LINK, které jsou vysílány z družice ASTRA. Mimo těchto programů si můžete také naladit desítky nekódovaných programů i z jiných družic. Seznam nekódovaných programů a parametry pro jejich naladění najdete na www.parabola.cz. Nastavení parabolické antény. Anténa může být nainstalována v zahradě, na střeše, balkónu nebo na stěně či zdi prakticky všude. Podmínkou je, aby fyzické překážky (vysoké stromy, budovy apod.) nestínily družici. Anténu je potřeba nasměrovat na pozici družice ASTRA... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ukázka se stránky:
Montáž satelitu
Bez použití úzce specializované měřící techniky, kterou mám k dispozici se Vám pravděpodobně nepodaří se zaměřit na ten správný satelit. Ušetřené peníze za montáž satelitu tak zcela jistě nevyváží problémy a čas strávený na neodborné instalaci. Nehledě na to, že na montáž satelitu poskytuji záruku. Doporučujeme nekupovat jednotlivé komponenty pro příjem televizního signálu ze satelitu samostatně, ale využít některý z cenových balíčků, které nabízejí specializovaní prodejci satelitní techniky. Výhodou při zakoupení kompletu pro satelitní příjem je, ze obsahuje pouze značkové, vzájemně sladěné komponenty, které jsou zárukou bezproblémové montáže, dlouhodobého provozu a maximálního výkonu celého satelitního kompletu. První krok při montáži satelitu - instalaci parabolické antény s konvertorem doporučujeme přenechat naší firmě. Pro montáž paraboly je potřeba použít speciální měřicí přístroje... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ve výše uvedeném přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé úryvky a citace z odkazovaných stránek a ne kompletní a souvislý text. Jsou to často pouze věty vytržené z kontextu pro vytvoření představy o obsahu stránky. Pro zobrazení kompletní informace následuj příslušný odkaz pod textem.
|
Vyhledání dalších informací:
Zde můžete vložit návrh na zařazení nového odkazu:
|
|