Technika jízdy na sněhu
Už nemusíte dále hledat. Informace na téma 'Technika jízdy na sněhu' jsou zde prezentovány ve zkráceném výběru. Je poměrně obtížné se orientovat ve velikém množství informací, které se dají nalézt na internetu, proto jsme zde připravili výběr z nalezených webových stránek. Uvedeny jsou zde jen odkazy na ty informace, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohly být užitečné. Uvádíme krátké citace (maximálně 7 vět) z každé námi vybrané stránky aby jste si udělali základní přehled o obsahu odkazovaných stránek. Pokud vás informace zaujmou, následujte odkazy na kompletní informace na příslušných webových stránkách. Doufáme, že vám zde publikované linky a citace pomohou nalézt hledané informace.
Pokud víte o dalších užitečných stránkách, které by bylo vhodné do našeho výběru doplnit, neváhejte využít níže uvedeného formuláže pro přidání odkazů. Pomůžete tak zkvalitnit tyto stránky pro další návštěvníky. Všechny přidané odkazy a texty ještě před jejich publikováním kontrolují administrátoři webu aby se zabránilo zveřejnění nekvalitních a 'off-topic' odkazů.
V následujícím přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé citace z odkazovaných stránek - pro smysluplné a kompletní informace přejděte na odkazované stránky.
Ukázka se stránky:
Technika jízdy na sněhu z kopce
Mám takový dodaz k technice jízdy na sněhu z kopce 12%-14%, silnice klikatá, sjezd tak 6km. Když tam dám 3 a brzdím motorem, občas lehce přibrzdím (samo,že mám zapnuté 4x4) nebo je lepší používat redukci na takové extrémy? A co je bezpečnější 2 nebo 3 rychlost? Mám dojem,že při 2 stupni se auto může utrhnout. Nerad bych skončil někde rokli v lese. Není to vždy nejlepší nápad! Teď jsem trávil silvestra v horách na chatě co mám a sou tam teda extrémy a je to věc názoru tvá verze je taky dobrá ale ne vždy... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Technika jízdy - Porovnání techniky na trávě a na sněhu
Na téma travní lyžování a srovnání s alpským jsem toho letos na alpských závodech namluvil poměrně dost. Na rovinu musím říct, že názory většiny zimních trenérů se liší od názorů 'travařů'. I když i to se díky dobrým výsledkům travařů v zimě mění. Pokud budu mluvit sám za sebe, loni jsem natrénoval 3 dny ve slalomu, 2 dny obřího slalomu. Letos ještě méně a ke všemu na rovině na Kaprunu v listopadu. I tak mi to stačilo, abych si letos během čtyř startů na Pradědu vyjel 59-64 FIS bodů ve slalomu. A i další co jezdí na trávě se stále zlepšují i na sněhu... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jízda na snowboardu a technika
Pokud umíš jezdit na lyžích, předtím než začneš absorbovat následující informace a zkoušet se postavit na snowboard, zapomeň na chvíli, že lyže vůbec existují. Pokud na lyžích nejezdíš, vůbec to nevadí, spíše naopak. Technika jízdy na prkně je totiž trochu o něčem jiném než lyžování a vnášením některých technických prvků z lyžování do výuky na snb si můžeš dost komplikovat situaci. Snowboard se ovládá dynamickým přenášením váhy těla na jednu nebo druhou hranu (FS nebo BS) a dále také změnou poměru v rozložení váhy mezi přední a zadní nohu. Přenesením váhy těla na špičku nebo patu přední nohy zatížíš snb na hraně, po které pak díky jejímu vykrojení prkno ochotně zatočí - udělá oblouk. Kromě toho při řezaných obloucích navíc zažiješ ten supr pocit, kdy tě odstředivá síla pěkně tlačí k prknu a ty se můžeš v oblouku pořádně naklonit. Řezané i smykové oblouky lze dále rozdělit na 3 varianty provedení - základní, s odlehčením nahoru a s odlehčením dolů, ale pro začátek si určitě bohatě vystačíš s dobrou znalostí provedení základního smykového oblouku, případně jeho 'řezanější' varianty, prováděné více po hranách (taková kombinace smykového a řezaného oblouku)... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Nebojte se jízdy na sněhu
Nebojte se jízdy na sněhu Vyzkoušejte hranice svých technických schopností a dovedností a vyražte do bílé stopy na dvou kolech. Stojí to za to. Nejvíce odrazující je ovšem zima, která spolehlivě během několika desítek minut dovede zalezt pod nehty. S tím se ale dá bojovat. Žijeme v moderní době plné moderních materiálů, které dovedou udržet teplo a zároveň odvést vlhkost tak, že nevystydnete. Správě se obléct je základ úspěchu. Každý jistě už přišel na to, že navléct na sebe co nejvíce teplého oblečení není řešení... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
„Snow bike“ aneb s kolem na sněhu
Klidně se stačí o víkendu na kole toulat po zasněžených hřebenech českých hor nebo v lese za humny. Prostě místo běžek sednout na sněžný bike – speciálně konstruované kolo a užívat si zimu a dřinu Cyklisté v zimě nejen plavou, jezdí na běžkách a posilují, ale také čas od času vytáhnou svůj náležitě přezutý bike a jdou si zablbnout na sníh. Což ale dlouho nevydrží, protože běžné kolo prostě není na sníh stavěné a dlouhé trasy v terénu na něm absolvovat prakticky nelze. A jakápak by to byla láska k cyklistice, kdyby hory nepřenášela (nepřejížděla, nevyjížděla a nesjížděla) a kola nepředělávala? Po tříletém provozování sněžného bikování se spojil s českou rámařskou firmou Duratec a společnými silami vyvinuli první sněžné kolo, jež mohlo směle konkurovat zámořským modelům. Dnes jsou na českém trhu tři základní typy kol. Na tvrdších gumách byste se zařezávali a jeli s velkým úsilím jen těžce, anebo vůbec... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Technika jízdy díl 1.
Pokud na lyžích nejezdíš, vůbec to nevadí, spíše naopak. Technika jízdy na prkně je totiž trochu o něčem jiném než lyžování a vnášením některých technických prvků z lyžování do výuky na snb si můžeš dost komplikovat situaci. Snowboard se ovládá dynamickým přenášením váhy těla na jednu nebo druhou hranu (FS nebo BS) a dále také změnou poměru v rozložení váhy mezi přední a zadní nohu. Výuka základů jízdy pro tebe bude znamenat minimálně první dvě hodiny dost pádů a celkově dost nedobrovolného kontaktu se sněhem, bez toho to prostě nejde, takže s tím počítej. Pokud ale budeš mít patřičné vybavení (dobré rukavice, kalhoty, bundu atd.) a budeš se trochu řídit teorií kontrolovaných pádů, nejen, že si nic nezlomíš, ale při troše štěstí ani nebudeš mít moc modřin. Goofy nebo Regular - kterou nohou dopředu... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
|
Ukázka se stránky:
Jízda na ledu a sněhu
Dnes mě překvapil asfaltový úsek s hlubokým sněhem a pak dvacetimetrové ledové plotny, u Králického Sněžníku. Gumy nic moc, Tourance před výměnou. Jelikož jsem offroad absolutní začátečník, moto nemá zatím padací rámy, jel jsem to jak pokakaný, s nohama na zemi a minimální rychlostí. V garáži už mám připraveny TKC 80 a v TT padací rámy, endurostupačky atd,no a hlavně nějaké ty endúro kurzy. Řeší se na nich technika jízdy na ledu a sněhu? Jak to dávate na velkých geesách? Led je vždycky nepříjemnost, obzvlášť když to nečekáš... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ukázka se stránky:
Technika jízdy na lyžích
Samozřejmě, na tom, jak se budete učit přímo závisí vaši úspěchy a technika jízdy. Při tom každá technologie vzdělávání má své plusy a zápory. Hodně závisí na instruktora, který vede školení a na místo, kde probíhá školení. Každý instruktor má vlastní metody vzdělávání a věří, že jeho technika jízdy na lyžích nejsprávnější. Je třeba jen, že tato hotové řešení dovést do automatismu a získat výsledek. Metoda je jednoduchá a má jenom jeden plus v tom, že lyžař se rychle začíná jít 'správné'. Minus metoda je v tom, že tyto hotové řešení spoutáváji lyžařa a dohání ho do rámce naočkované šablon a všechny tyto modely mají jasné omezení použití... Uvedena je zde jen krátká ukázka informací, které na webové stránce naleznete. Pro kompletní informace přejděte na odkazovanou stránku. Citace zde uvedené jsou pouze pro vytvoření rámcové představy o obsahu stránky.
Ve výše uvedeném přehledu jsou uvedeny pouze nesouvislé úryvky a citace z odkazovaných stránek a ne kompletní a souvislý text. Jsou to často pouze věty vytržené z kontextu pro vytvoření představy o obsahu stránky. Pro zobrazení kompletní informace následuj příslušný odkaz pod textem.
|
Vyhledání dalších informací:
Zde můžete vložit návrh na zařazení nového odkazu:
|
|